INDIE POŁUDNIOWE i AJURWEDA 11-26.10.2015

Kerala to stan w południowo – zachodnich Indiach, do którego  serdecznie Was zapraszamy. To jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Kraina Boga. Mówi się, że Bóg tworząc świat, zachował ten cudowny zakątek dla siebie. Według National Geographic Traveler to jedna z 50 superatrakcyjnych destynacji turystycznych świata. 
Program

Dzień 1 Wylot z Europy. 

Dzień 2 Trivandrum Lądowanie w Indiach i transfer do ośrodka ajurwedyjskiego.

Umiarkowany i wilgotny klimat Kerali, naturalne bogactwo ziół i roślin leczniczych sprawią, że jest to najlepsze miejsce do przeprowadzania zabiegów i masaży ajurwedyjskich, zregenerowania sił, oddania się błogiemu relaksowi i ucieczce od rzeczywistości.
Spa położony jest na zboczu malowniczego wzgórza, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na szeroką plażę i Morze Arabskie. Ośrodek zbudowany jest w oparciu o ekologiczne materiały i zaprojektowany tak by oddać atmosferę stylu i architektury Kerali. Domki zaprojektowane zgodnie z zasadami architektury karelskiej są przewiewne i chłodne, a każdy z nich otoczony jest pięknym ogrodem wśród zielonych palm i egzotycznej roślinności. Zapewniając spokój i relaks. 
Jest to miejsce znane z wysokiego poziomu wykwalifikowanej kadry lekarzy i masażystów ajurwedyjskich. Podczas pobytu poddasz się, więc terapii oczyszczająco – rewitalizującej całego organizmu. Seria zabiegów eliminuje wszelkie toksyny z naszego organizmu, wzmacnia system immunologiczny, przywraca naturalną harmonię i niweluje negatywne skutki stresu. Każdy z uczestników przechodzi badania lekarskie, zgodnie, z którymi otrzymuje indywidualny plan zabiegów i masaży.

Spędzając miło czas:
•    dowiesz się jak dbać o swoje ciało i umysł, co Ci szkodzi a co Ci służy, czego się wystrzegać, a co wprowadzić w swoje życie, by zapewnić harmonię ciała i umysłu;
•    zrozumiesz, jaka dieta jest dla Ciebie najbardziej odpowiednia;
•    nauczysz się automasażu głowy i stóp;
•    poznasz jak działają i jakie mają właściwości różne oleje do ciała;
•    będziesz mógł uczestniczyć w porannych zajęciach jogi i relaksacji.

Dzień 2-9 Pobyt w ośrodku ajurwedyjskim.

Dzień 10 Kumarakom Śniadanie. Przejazd nad jezioro Vembanad. Tu zamieszkamy w hotelu na półwyspie, otoczonym wodą jeziora. Idealne miejsce do obserwacji ptaków i wypoczynku. Kolacja i nocleg.

Dzień 11 Łódź mieszkalna Całodzienny rejs wraz z noclegiem na łodziach. Malownicze widoki, odpoczynek i niezliczona ilość okazji do zdjęć. Łodzie to największa atrakcja Kerali. Wielkie wyplatane z ratanu i trzciny suną po wodach rozlewisk Kerali. Przy brzegu rozgościło się sporo atrakcji dla turystów: masaże, krewetki błękitne sprzedawane na kolację, sielskie wiejskie życie. Trzy posiłki na łodzi. Kajuty z zachowaniem podziału na pokoje. Klimatyzacja. Nocleg na łodzi.  

Dzień 12 Munnar Śniadanie. Przejazd do Munnar. Trasa przywita nas plantacjami herbaty, uprawą różnych orientalnych przypraw i magicznymi widokami. Po zakwaterowaniu wybierzemy się na zwiedzanie okolicy z przyrodnikiem. Popołudniem targ w Munnar. Nocleg.

Dzień 13 Munnar. Całodzienny pobyt w Munnar. Mini trekking na jedno ze wzgórz ze wspaniałym widokiem na okolicę. Spacer wzdłuż plantacji herbaty. Czas na zdjęcia. W miasteczku targ i okazja do zakupów przypraw i herbaty. Nocleg w Munnar.

Dzień 14 Kochi Śniadanie. Przejazd do Kochi i zwiedzanie miasta: Muzeum Historyczne, pokaz światło i dźwięk.  Wieczorem spacer nad wodą gdzie mieszczą się znane sieci chińskie i show w małym teatrze z występami typowymi dla Kerali.

Dzień 15 Kochi. Całodzienne zwiedzanie miasta i okolic. Rozlewiska przy Cochin to wspaniała okazja by odwiedzić jedną z okolicznych wiosek, rejs małymi łódkami po wąskich kanałach. Po powrocie do miasta zwiedzanie Dzielnicy Żydowskiej, pozostałości holenderskich, starych sieci rybackich. Kolacja będzie dzisiaj zwieńczeniem warsztatów kulinarnych na żywo. 

Dzień 16 Powrót do Polski i zakończenie wycieczki.

Cena pakietu: 2261 EUR
+ Przelot: 3300-3800 PLN
Dopłata do jedynki: 700 EUR 

 Cena zawiera:
- noclegi w hotelach,
- wyżywienie 2 razy dziennie,
- na łodzi 3 posiłki,
- kompleksowy pobyt w ośrodku ajurwedyjskim wraz z wyżywieniem, zabiegami, badaniem, 
- bilety wstępów,
- transport prywatny klimatyzowany bus lub autobus,
- opieka pilota specjalisty ajurwedy z Polski,
- przewodnicy lokalni,
- ubezpieczenie.
 
Cena nie zawiera:
- napiwków ok. 60 USD,
- wizy indyjskiej 244 PLN.

Orgazinator:

Biuro Podróży "ESTA" Estera Hess
ul. Azaliowa 5/2, 62-002 Złotniki
tel./faks: 0048 61 8115 920

biuro@esta.net.pl
www.esta.net.pl

Pilot i specjalista ajurwedyjski: Monika Hemmerling

Monika Hemmerling o sobie

Ajurweda jest moją pasją i sposobem na życie. Swoją wiedzę i umiejętności na temat tej starohinduskiej medycyny zdobywam w Indiach, co sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Po okiem wielu wspaniałych nauczycieli i lekarzy ajurwedyjskich wciąż poznaję w praktyce dobroczynne działanie tej nauki. Na własnej skórze odczuwam jak ajurweda potrafi pozytywnie wpływać na stan naszego ciała i umysłu, postrzegania siebie i otaczającego nas świata. Stąd podczas wyjazdu z Państwem pragnę dzielić się swoimi przekonaniami i wiedzą na temat Ajurwedy.

Informacje o wyjeździe:

Monika Hemmerling  tel: 601 95 82 74, mail: monika@ayurveda.com.pl

Estera Hess  tel: 508 15 74 76, mail: biuro@esta.net.pl