Kurs masażu Abhyanga luty 2018 Poznań

Wszystkie organizowane przeze mnie kursy prowadzone są w „ duchu filozofii ajurwedyjskiej”. Nauczam masażu nie tylko od strony technicznej, ale również w prowadzam w tajniki tej starohinduskiej nauki. Ajurweda to jeden z najbardziej niezwykłych systemów medycznych na świecie zajmujący się uzdrawianiem ciała umysłu i duszy. Zrozumienie podstaw ajurwedy pomaga masażyście na dostosowanie masażu do typu konstytucyjnego danej osoby, czy na wybór właściwego oleju.

Na organizowane przeze mnie kursy zapraszam:

- osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z masażem i chciałyby zająć się profesjonalnie wykonywaniem masaży i zabiegów ajurwedyjskich;

- wszystkich, którzy chcą wykorzystać masaże ajurwedyjskie i wiedzę na temat ajurwedy w swoim obecnym zawodzie;

- masażystów, terapeutów, naturopatów, kosmetyczki, joginów, aromaterapeutów……

- osoby, które chcą masować sowich bliskich oraz miłośników i entuzjastów ajurwedy i wszelakich masaży;

Czterodniowy kurs klasycznego masażu ajurwedyjskiego, pozwali tobie naprawdę rzetelnie opanować technikę wykonywania masaży oraz zrozumieć podstawy ajurwedy.

Zajęcia odbywają się maksymalnie w 6 osobowej grupie.

Po zakończeniu kursu absolwenci otrzymują certyfikat.

Podczas kursu nauczysz się:

Masażu całego ciała. - Abhyanga

Masażu głowy - Shiroabhyanga

Masażu twarzy – Mukhaaabhyanga

 

Abhyanga – to masaż całego ciała wykonywany ciepłym leczniczym olejem. Jest najbardziej kompleksowy zabiegiem, gdyż działa na trzech poziomach: fizycznym, psychicznym i duchowym. W starohinduskich technikach masażu najistotniejszy jest ruch energii życiowej w ciele człowieka, zwanej “praną”, którą trzeba przywrócić do równowagi, gdy jest zachwiana poprzez stymulacje kanałów energetyczne tzw. nadis. Zabieg przywraca, więc właściwy przepływ sił witalnych. Pobudza krążenie krwi i limfy, usprawnia proces przemiany materii oraz oczyszcza organizm z toksyn. Działa kojąco i uspakajająco na nasz system nerwowy, relaksuje, eliminuje stres, usuwa zmęczenie. Olej stosowany podczas masażu zawiera właściwości lecznicze oraz pielęgnacyjne. Poprzez dużą zawartość przeciwutleniaczy chroni skórę przed działaniem wolnych rodników zapewniając zdrowy wygląd, odżywiając, nawilżając i wzmacniając ciało.

Shiroabhyanga – to masaż głowy, ale także, szyi, barków i ramion. Zgodnie z Ajurwedą głowa to najważniejszy ośrodek energii w ciele. Masaż głowy jest znanym i stosowanym od stuleci zabiegiem w Indiach. Dostarcza licznych korzyści dla zdrowia oraz zapewnia fizyczny i umysłowy relaks. Jest wspaniałym lekarstwem na stres, ból głowy, bezsenność czy problemy z koncentracją. Głowa, szyja i kark to miejsca gdzie kumuluje się najwięcej napięcia i codziennego stresu. Masaż tych części ciała przynosi głębokie odprężenie fizyczne i emocjonalną harmonię. Olej rozprowadzony na głowie wnika głęboko w jej skórę. Odżywia, nawilża i wzmacnia cebulki włosów, zapobiegając wypadaniu włosów i przedwczesnemu siwieniu.

Mukhaahbyanga – to masaż twarzy. Polega na stymulacji punktów akupresurowych (marmicznych). Ma działanie relaksacyjne i pielęgnacyjne. Odpręża mięśnie twarzy, poprawia ukrwienie i jędrność skóry, wygładza twarz.

Na zajęć teoretycznych:

Zapoznasz się z podstawowymi zasadami ajurwedy

Dowiesz się jak dostosować masaż do typu konstytucyjnego danej osoby i również sam odkryjesz typ swojego ciała.

Nauczysz się jak działają różne oleje do ciała i jak odpowiednio je dobierać.

Zajęcia teoretyczne obejmują:

- Panchmahabhuta: pięć elementów (przestrzeń, powietrze, woda, ogień, ziemia);

 - teoria trzech Dosh: Vata, Pitta, Kapha;

 - Prakriti: indywidualne cechy fizyczne, umysłowe;

 - Nadis i Marmy: kanały i punkty witalne w ciele;

 - działanie i właściwości różnych olei do ciała;

 - Panchakarma – oczyszczanie organizmu.

 

Termin kursu: luty 2018 

CENA KURSU:  1 690 PLN BRUTTO

Cena kursu obejmuje:  materiały dydaktyczne, oleje do masaży, certyfikat w języku polskim i angielskim.

Przygotowanie do kursu:  weź ze sobą 2 duże ręczniki, wygodne ubranie i obuwie, skarpetki na nogi.

 

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne potwierdzone wpłatą wysokości 500 zł.

 

 Mail: monika@ayurveda.com Tel: 601 95 82 74

 

Wszystkich tych, którzy preferują indywidualny tok nauczania zapraszam na indywidualny kurs klasycznego masażu ajurwedyjskiego. Na szkolenie można zapisać się w parze lub samemu.

http://ayurveda.com.pl/pl/czym-jest-masa%C5%BC-ayurvedyjski

Jeśli jesteś z poza Poznania i szukasz noclegu, chętnie polecę Ci miłe i niedrogie hostele w pobliskiej lokalizacji gabinetu, w którym będą odbywać się zajęcia.