skip to Main Content

Mam na imię Monika

Odkąd pamiętam zawsze gnało mnie w dwa miejsca: do Azji i w piękne, dzikie góry. Wędrówki po górach przeplatałam z podróżami do Azji. Podróże były zawsze dla mnie sposobem na zrozumienie ludzi i kultury tego zakątka świata. Aż w końcu wiele lat temu znalazłam się w Indiach, o których zawsze marzyłam, spędzając wakacje w ajurwedyjskiej aśramie.

Dzięki Ajurwedzie przyjęłam inny sposób patrzenia na człowieka i otaczający nas świat, ponieważ ten, do którego byłam przyzwyczajona, nie funkcjonował wystarczająco dobrze. Zrozumiałam, że nowoczesna medycyna zaczyna się i kończy na ciele fizycznym, Ajurweda wychodzi poza ciało, zwraca uwagę na wszystkie aspekty naszego istnienia, na nasze związki z innymi ludźmi i środowisko. Ta starohinduska medycyna pozwoliła mi zrozumieć, że życie nie może być tylko przeżyte, ale przede wszystkim zrozumiane. Nie żyje się by żyć, ale odkryć sens życia. Im wcześniej zrozumiemy, dlaczego tu jesteśmy, i zaczniemy robić wszystko, co w naszej mocy, by wypełnić swoją misję, tym będziemy zdrowsi i szczęśliwsi.

Ajurweda jest moją pasją i sposobem na życie. Swoją wiedzę i umiejętności na temat tej starohinduskiej medycyny zdobywam w Indiach, co sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Pod okiem wielu wspaniałych nauczycieli i lekarzy ajurwedyjskich wciąż poznaję dobroczynne działanie tej nauki. Na własnej skórze odczuwam jak Ajurweda potrafi pozytywnie wpływać na stan naszego ciała i umysłu, postrzegania siebie i otaczającego nas świata. Stąd podczas spotkań z Państwem pragnę dzielić się swoją wiedzą na temat Ajurwedy i masaży ajurwedyjskich.

Ukończyłam:

 Dhanvantari Ayurveda Academy w Indiach otrzymując tytuł

Massage and Panchakarma Therapist

Kurs doskonalący w Green Ayur Study Center w Indiach

Back To Top